İlk Fabl Denemem

Başlık sanki biraz olmadı gibi geldi ama. Onun yerine fablımın başlığını yazsaydım daha iyi olurdu. Sonuçta tüm okuyucu ve yazar arkadaşlarım zeki insanlar. Biraz düşünseler fabl olduğunu hemen anlayacaklardır. Çünkü beyin bedava. ne gerek var hammallığa!

Fabl

(evet ilk fabl denememin başlığı ‘Fabl’. İlk sefer için pek yatarıcı olmasa da dikkat çekmek için iyi bir yöntem olabilir diye düşündüm. Gerçi başlığım ‘Siktiğimin Fablı’ olsa daha dikkat çekerdi ve yorum alırdı. Niye diye sorar mısınız? Bence sormazsınız. Çünkü attınız hafızaya, gerekeni yaptınız!)

Sıcak yaz günlerinin, en hareretli saatlerin, en yakıcı dakikalarında çölde başıboş yürümekte olan devenin karşısına çıkan tilki ( evet yanlış duymadınız, bir tilki, tilki ne arar la çölde demeyin, belki çöl tilkisidir,belki bir bahtsız bedevinin tilkisidir, orası bilinmese de fabl deyince akla ilk gelen hayvandır tilki) canı sıkılmış olacak ki ben bu deveye bir laf atayım demiş ve o malum soruyu sormuş;
– Hey deve, boynun neden eğri dostum! ( evet sanırım biraz zencilik de varmış tilkide)

Deve durur mu yapıştırmış cevabı hemen!
– Nerem doğru ki be tilki kardeş? (tilki LA kökenli olsa da devemiz gayet Etimesgut kökenli)

Tilki bir süreliğine de olsa düşünmüş.
– Hey dude ( burada Jeff Lebowski’yi de anmadan geçemicem), sizde soruya soruyla cevap vermek ırsi mi?

Deve bu sefer durmuş, düşünmüş ve zaten doğuştan eğik olan boynunu biraz daha bükerek arkasını dönmüş.
– Gözyaşlarımı saklamak için bunların hepsi.
demiş.

– Biz de ağlamak ırsi..

4 thoughts on “İlk Fabl Denemem

 1. vallahi 'Siktiğimin Fablı' olsaydı bir başyapıt olacaktı bu. başlıktaki seçimin ne derece önemli olduğu çok önemli. buraya yorum yağacaktı. şimdi gel gör ki 3-5 yorumdan öteye gidemeyecek olması üzücü.

  bu arada etiketler okunsun denemecan.. şimdi burada vermiyoruz biz. gizli reklam yapıyoruz sonuçta. gizliden gizliye arama motorlarında üst sıralara tırmanıyoruz.

  fabl yazarına gelince bir iki çift de ona serzenişte bulunmak isterim. arada zorlama espriler olsa da güzel olmuş. güldürdün bizi burada bu saatte bu sıcakta bu ortamda bu ramazanda. adeta ters köşe yaptın. okurken çok keyif aldık. keyif alarak okuduk. çoğul konuşuyorum çünkü davulcu var yanımda.

  ellerine sağlık. başarılarının devamını dilerim. can-ı gönülden tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum kaptan.

 2. genel olarak ben de guldim hakikaten. sey dikkatimi cekti yalniz benim, once twitter'da baslanmak istenmis, bakilmis ki ulan bunda is var hemen bloga gecilmis. cakalliklar diz boyu o yuzden aiusdgfoiausgdf.

  baslik "siktigimin fabli" olsaydi benden de repleri alirdin.

  @sneyl selamin aleykum birader.
  @kjb "cok biliyon sen!" kanka bu denmistir o yuzden yazayim dedim ben. sonucta benim de surdurmem gereken bir komikligim var bu alemde.

  @nbh_ "siktigimin" fabli olsaydi kraldi.

Leave a Reply