Küs, Fiti…

Küs ve Fiti mi?

Evet bunlar benim taktığım isimler onlara.
Kimlere?
Dur, dur anlatacağım yine tek tek.
Efendim, bugün tatil için ıvır zıvır alışverişi maksadıyla dışarı çıkmıştım. Neyse işte ıvır zıvırlarımı alırken, pet shopa girdim kedi seveyim diye. Malumunuz, kedi almadılar bana hala bu arkadaşlarım. Yine de Gaijin‘i biraz bu konudan uzak tutmaya başlayabilirim. Kedileri sevdikten ve bir ah çektikten sonra başka hayvancıklara yöneldim. Evet, hayvancık diyorum. Su kaplumbağalarını gördükten sonra dedim ki: “Ulan alsam şunlardan 2 tane. Tamam işte. Kedim olana kadar idare ederim bunlarla.” Dışımdan demiş olacağım, adam, “Efenim?” dedi.
“Ne güzel len bunlar böyle.” diye sevimli bir gülücük attım adama. Yanlış anlamadı şansıma. Her neyse, adama anlattım. İşte, ben aslında kedi almak istiyorum ama henüz alamıyorum. O yüzden bunlar beni oyalayabilir diye düşündüm. Hatta almayı da düşünüyorum şu vakit dedim. Tırnak içinde yazması da zor oluyo böyle idare ediver dedim. Tabii, dedi adam. Neyse ben seçtim 2 tane. Gerçi hepsi aynı geldi o an gözüme. Bileydim eve gelince bir tanesinin küseceğini, daha seçici davranırdım. Gayet sevimli hayvancıklar. Öylece bakıp vakit geçirebiliyorsun. Ben bunu yaptım, evet.
İsim meselesine gelince… Dediğim gibi, bir tanesi eve gelince resmen küstü. Satın almadan önce ordan oraya yüzen maskot yokoldu sanki. Gözleri kapadı, duruyor öyle. Bu sebeple adını Küs koydum. Diğeri ise tam tersi. Resmen enerjik. Fiti fiti oraya buraya yüzdüğü için, adı Fiti oluverdi. Tamam öyle bakmayın hemen. Çok düşünerek koymuş olduğum isimler değil, ne yapayım. Birden içimden geldi.
Yalnız, Küs için hakkaten üzüldüm. Kış uykusuna da bu ay yatmaz diye düşünüyorum. Hadi bir Ekim olsa, belki. Yarın gidip sorabilirim aslında. Yemek yemiyor hayvan. Diğeri tam bir canavar. Kafasını Küs’ün boyu kadar uzatabiliyor neredeyse. Normalde günde 2 tane kurtçuk vermem gerekiyor mama olarak. Ama deli Fiti anında bitirdiği için ve Küs yememekte direttiği için, diğerlerini de ben yiyebilirim ulan diyerek yüzme hızını %100 arttırabiliyor. Mama mücadeleleri zevkli olacak gibi duruyor.
Her neyse efendim, hakikaten kediye kadar oyalayabilecek nitelikteler. Her ne kadar fazla temasta bulunup sevme imkanımız olmasa da…
Büyrün bunlar işte;

Sol kısımdaki zavallı, tahmin edildiği üzere Küs. Gerçi buradan öyle durmuyor. Halbuki, o anda uyumakta kendisi.
2. resimde Fiti’nin nasıl fiti olduğunu görüyoruz.

2 thoughts on “Küs, Fiti…

Leave a Reply